Tellcom Quiknet
                Çözüm Ortağı
  Tellcom Quiknet .
      
.
  Ana Sayfa  
  Fiber Internet Başvuru  
  Fiber Internet Kampanyaları  
  Adsl Başvurusu  
  Adsl Kampanyaları  
  Adsl Tarifeleri  
  Tellcom Kota
  A-Tipi Telefon Görüşmesi
  Ödeme Noktaları
  Sıkça Sorulan Sorular
  Yardım
  Hakkımızda
  Bize Ulaşın

Online İşlem Merkezi Tellcom Eposta Hemen Abone Ol!

 
Özel Arama
TELLCOM ADSL QUİKNET
 

Adsl Teknolojisi Hakkında - Sıkça Sorulan Sorular

  1. ADSL Nedir?
   

  ADSL ( Asimetrik Sayısal Abone Hattı ) Asymmetric Digital Subscriber Line Standart bakır telefon telleri üzerinden daha fazla verinin transfer edilmesine imkan vermek için geliştirilmiştir. Asimetrik kelimesi, veri alım (download) ve veri gönderim (upload) hızlarının bir birinden farklı olduğunu göstermektedir. Bu teknoloji data ve ses şebekelerini aynı anda kullanmamıza olanak sağlar.


  2. ADSL Nasıl Çalışır?
   

  Telefon abonesinin kullanmakta olduğu telefon hattının bir ucu telefon hizmetinin verilmekte olduğu Telekom santrallerinde bağlı bulunmaktadır. Bir abonenin ADSL hizmeti alabilmesi için, öncelikle hattının bağlı bulunduğu Telekom santralinde uygun cihazların kurulu bulunması gerekmektedir. Şu an Türkiye nüfusunun 80%'nine ADSL hizmeti sunulabilmektedir.


  3. ADSL'in avantajları nelerdir?
   

  - Yüksek Hızda İnternet Erişimi : ADSL, Internet kullanıcısına minimum 1024/256Kbps, maksimum 4096/1024 Kbps arasındaki mevcut tarifelerde alternatif hız seçenekleri sunar. Veri, ses ve görüntünün aynı anda iletimi için altyapı sağlar.

  4. Hız alternatiflerim neler?
   

  1Mbps, 2 Mbps ve 4Mbps


  5. Geniş bant nedir?
   

  Yüksek hızda veri transferi teknolojisi olarak kısaca tanımlayabileceğimiz genişband, xDSL, Kablo ve Uydu teknolojileri gibi farklı teknik ve uygulamalarla karşımıza çıkmaktadır. Türkiye standartlarında 128kbps üzerindeki hızlarda iletişim genişbant olarak adlandırılır.


  6. ADSL için ek bir telefon numarasına ihtiyacım var mı?
   

  Hayır


 
 
 
 
Tellcom Adsl | Fiber Internet Başvuru | Fiber Internet Kampanyaları | Adsl Başvuru | Adsl Kampanyaları | Tellcom Adsl Tarifeleri| Adsl | Hakkımızda| İletişim
tellcomabone.com sitesi Superonline Çözüm Ortağıdır.
Diğer sitemiz :  Turkcell Superonline